ثبت نام سریع اینترنت پرسرعت آسیاتک​

در مقاله امروز قصد داریم به نحوه تنظیمات مودم تی پی لینک TD-W8961N بپردازیم . این مودم از سری مودم های تی پی لینک پر فروش و نسبتا قدیمی این شرکت می باشد. اولین اقدام لازم پس از خرید اشتراک اینترنت ADSL کانفیگ مودم می باشد . کانفیگ کردن مودم به معنای تنظیم کردن آن برای وصل شدن به اینترنت است. مودم را می بایست حداقل یک بار تنظیم کنید تا بتوانید با دستگاه های مختلفی مانند موبایل یا کامپیوتر و ... به اینترنت وصل شوید. همچنین ممکن است به دلایل مختلف مانند فراموش کردن رمز عبور یا نیاز به تغییر رمز مودم برای امنیت بیشتر و جلوگیری از هک شدن نیاز به ورود به صفحه تنظیمات مودم و ایجاد تغییراتی در تنظیمات آن داشته باشید .
,پیش از شروع کار، اتصالات مودم را بررسی کنید. سیم تلفن باید به ورودی اسپلیتر متصل و بعد از خروج از اسپلیتر به مودم وصل شده باشد. اتصال مودم به کامپیوتر یا لپتاپ را هم با کابل LAN انجام دهید. سپس مودم را روشن کنید. برای شروع باید وارد بخش تنظیمات مودم خود شوید. مرورگر خود را باز کنید و در قسمت نوار آدرس، عبارت ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را عینا وارد کرده و سپس دکمه Enter را بزنید. در کادری که مشاهده می‌کنید، نام کاربری و کلمه عبور مدیریت مودم خود را وارد کنید. درصورتی که پیش از این اقدام به تغییر آنها نکرده باشید، برای هر دو فیلد از کلمه admin استفاده کنید و روی sign in کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی تنظیمات مودم شوید. (اگر نام کاربری و کلمه عبور را فراموش کرده‌اید برای دسترسی دوباره به بخش تنظیمات بایدمودم را ریست کنید)

نحوه کانفیگ مودم تی پی لینک W8961N

نحوه کانفیگ مودم تی پی لینک W8961N بدین صورت است :

۱- در صفحه اصلی مودم روی گزینه Quick Start کلیک کنید و صفحه توضیحات مراحل بعد را Next  کنید.

۲-در این مرحله منطقه زمانی نمایش داده می شود که تهران را انتخاب و NEXT می کنید.

3- در این صفحه گزینه PPPoE/PPPoA را انتخاب و دکمه Next  کنید.

4-پنجره ای باز میشود که می بایست VPI و VCI را مشخص نمایید ، برای آسیاتک  0 و 35 میباشد و همچنین در بخش های خواسته شده UserName و Password را که شرکت خدمات دهنده ADSL به شما داده است را وارد کنید و connection type را بر روی PPPOE LLC قرار دهید و NEXT کنید.

5- در مرحله بعد می بایست تنظیمات وایرلس مودم را انجام دهید. ابتدا در مقابل گزینه Access Point آیتم Activated را انتخاب کنید ، سپس نام انتخابی وایرلس مودم خود را در SSID تایپ نمایید .و در قسمت Broadcast SSID آیتم Yes را انتخاب کنید. 

Authentication Type  را  WPA2-PSK انتخاب کنید  تا آیتم های جدیدی اضافه گردند، در قسمت Pre-Shared Key یک رمز مناسب ( حداقل 8 کاراکتر ) انتخاب نمایید و پس رو دکمه Next کلیک کنید.

6- تنظیمات مودم به پایان رسیده است. روی Next کلیک کنید ، تا تنظیمات مودم تی پی لینک W8961N به پایان برسد و به اینترنت متصل شوید.