ثبت نام سریع اینترنت پرسرعت آسیاتک

آموزش تصویری تنظیم مودم دی‌لینک (D-Link)برای اینکه بتوانید با مودم خریداری شده به شبکه اینترنت متصل شوید، باید یک سری تنظیمات را روی آن انجام دهید. در این مطلب به آموزش کلی تنظیمات مودم D-link یا اصطلاحا کانفیگ مودم به منظور استفاده از سرویس اینترنت ADSL می‌پردازیم.

پیش از شروع کار، اتصالات مودم را بررسی کنید. سیم تلفن باید به ورودی اسپلیتر متصل و بعد از خروج از اسپلیتر به مودم وصل شده باشد. اتصال مودم به کامپیوتر یا لپتاپ را هم با کابل LAN انجام دهید. سپس مودم را روشن کنید. برای شروع باید وارد بخش تنظیمات مودم خود شوید. مرورگر خود را باز کنید و در قسمت نوار آدرس، عبارت ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را عینا وارد کرده و سپس دکمه Enter را بزنید.

در کادری که مشاهده می‌کنید، نام کاربری و کلمه عبور مدیریت مودم خود را وارد کنید. درصورتی که پیش از این اقدام به تغییر آنها نکرده باشید، برای هر دو فیلد از کلمه admin استفاده کنید و روی sign in کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی تنظیمات مودم شوید. (اگر نام کاربری و کلمه عبور را فراموش کرده‌اید برای دسترسی دوباره به بخش تنظیمات بایدمودم را ریست کنید)

در این مرحله روی دکمه Setup Wizard کلیک کنید.

صفحه ای که نمایش داده می‌شود پیام خوشامدگویی و خلاصه ای از مراحل پیش رو را نشان میدهد. روی دکمه Next ‌کلیک کنید.

در این صفحه می‌توانید نام کاربری و کلمه عبور مودم را که پیش از این با آن وارد شده‌اید تغییر دهید. فعلا ما چنین قصدی نداریم. پس روی Skip کلیک کنید.

در این بخش باید کشور و شرکت سرویس دهنده اینترنت خود را انتخاب کنید. اگر ایران را در لیست کشورها پیدا نکردید گزینه Others و برای ISP نیز Others را انتخاب کنید و وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله ممکن است نیاز به انتخاب دوباره کشور و سرویس دهنده اینترنت داشته باشید. با ارائه دهنده خدمات اینترنتی محلی خود تماس بگیرید و مقادیر VPI و VCI را بپرسید. برای بیشتر شرکت‌ها و همچنین آسیاتک   این مقادیر به ترتیب ۰ و ۳۵ است. پس از پر کردن مقادیر، Next را بزنید

برای نوع اتصال، گزینه اول را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله باید نام کاربری و کلمه عبوری که از آن‌ها برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید را وارد کنید. اگر به این اطلاعات دسترسی ندارید، می‌توانید با شرکت خدمات دهنده اینترنت خود تماس بگیرید. برای VPI و VCI نیز مقادیری که در مرحله قبل گفتیم را وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

تنظیمات مودم دی لینک شما با موفقیت به پایان رسیده است و پس از کلیک روی دکمه Finish‌ می‌توانید از اینترنت استفاده کنید.